tel.: +48 61 849 88 87; e-mail: poznan@api.pl
  1. START
  2. PRODUCENCI
  3. O NAS
  4. ZDJĘCIA
  5. FILMY
  6. POCZYTAJ
  7. NASZ ZESPÓŁ
  8. KONTAKT

Certyfikaty na poślizg


AsphaltArt_Logo ATP_logo

krople_atp
stopa_ATP
Uderzającym osiągnięciem w ostatnim czasie jest wzrastające
i efektywne stosowanie powierzchni podłogi w supermarketach, na stacjach benzynowych lub w galeriach handlowych, jako powierzchni reklamowej. Jak wynika z badań, ludzie dokonujący zakupów zwracają więcej uwagi na podłogę, niż na swoje otoczenie.Niemcy nie byłyby Niemcami, gdyby nie istniała specyfikacja techniczna dla tych zastosowań. Norma DIN 51130 zaleca test przydatności dla pokryć podłogowych, które mają być używane
w pomieszczeniach roboczych i strefach roboczych o zwiększonym ryzyku poślizgu. Są to strefy, w których, podczas procesu produkcyjnego lub z powodu metod pracy, substancje robocze, które mogą spowodować poślizg, takie jak tłuszcze, oleje, woda, artykuły spożywcze, pozostałości posiłków, pył, mąka, odpady roślinne itd. regularnie przedostają się na podłogę.

Test obejmuje użycie butów, których zewnętrzna podeszwa musi spełniać specjalną normę w zakresie ich wzoru, materiału i twardości buta. Tester noszący te buty przechodzi w przód i w tył po pokryciu podłogi, które jest testowane. Powierzchnia podłogi jest na początku pozioma, ale kąt jest zwiększany do momentu, kiedy tester poczuje się niestabilnie. Tester jest oczywiście zabezpieczony przed upadkiem za pomocą uprzęży. Chodzi dookoła po nachylonej powierzchni, która jest pokryta określoną ilością oleju silnikowego określonego rodzaju i ustalany jest maksymalny kąt – kąt płyty testowej. Kąt służy do określenia odporności na poślizg. Różnice wynikające z wyboru testerów i tego jak zostali zapoznani ze swoim zadaniem są oczywiście brane pod uwagę, aby ograniczyć subiektywne czynniki wpływające na określanie kąta płyty testowej.
Procedura obejmuje pewną liczbę testerów i dość skomplikowaną ocenę.

Kąt płyty testowej

Kategorie R

3 do 9o

R 9

pomiędzy 10 a 19o

R 10

pomiędzy 19 a 27o

R 11

pomiędzy 27 a 35o

R 12

więcej niż 35o

R 13

 

Pomieszczenia robocze

Kategorie R

Hale kasowe w instytucjach finansowych

R 9

Schody w szkołach

R 9

Salony sprzedaży, punkty obsługi klienta

R 9

Strefy odprawy, strefy pakowania

R 9

Apteki, salony fryzjerskie, oddziały chirurgiczne

R 9

Hole wejściowe

R 9

Parkingi wielopoziomowe i podziemne

R 10

Pomieszczenia z maszynami do obróbki drewna

R 10

Strefy, gdzie przygotowywane jest jedzenie do sprzedaży samoobsługowej

R 10

Strefy serwowania chleba, ciasta i wyrobów cukierniczych oraz innych towarów nieopakowanych

R 10

Pomieszczenia i strefy, gdzie pracują kwiaciarze

R 11

Pomieszczenia magazynowe dla olejów i tłuszczy

R 11

Strefy, gdzie produkowana i pakowana jest margaryna

R 12

Strefy, gdzie rafinuje się oleje sałatkowe i do smażenia

R 13W naszej ofercie są dwa rodzaje podłogowych folii ochronnych firmy ATP Adhesive Sytems, posiadają one kategorie na poślizg R9 i R10. Wszystkie podłogowe produkty Asphalt Art posiadają kategorię antypoślizgową R10 a materiał TexWalk R12!


Dzięki tym materiałom to, co było przedtem jakimkolwiek rodzajem szarej i nieinteresującej powierzchni podłogi, przeistacza się teraz w nową i atrakcyjną powierzchnię reklamową, która jest także całkowicie bezpieczną dla przechodniów, klientów i pracowników, dzięki standaryzowanym testom i certyfikatom!


DYSKRET Sp. z o.o.
ul.Słupska 45
60-458 Poznań, Poland

tel. +48 61 849 88 87
email: poznan@api.pl


API.PL

telefon
Monika Gałka
Dział handlowy
Polska Północna i Centralna
tel.: +48 605 677 967
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


Anna Podgórska
Dział handlowy
Polska Południowa
tel. +48 605 434 434
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.